Čím se měří dokonalost maminek?

02.05.2022

Je sobota ráno, svítí sluníčko a já snídám na zahradě se svými dětmi a manželem. Mám udělaný přirozený make up a na sobě svoje nové šaty.
Děti způsobně sedí a chroustají čerstvé ředkvičky, které nám vyrostly v našem skleníku.

Fakta nebo fikce?
Kdo mě zná, správně tipuje, že blafuji. V mém případě, je to určitě fikce.

Snídáme doma u stolu, protože jsem líná všechno nosit na zahradu. Všude kolem je hračkový čurbes. Mám na sobě pořád ještě župan a noční košili. Make up si dělám už jen na výjimečné akce. A ano, snídáme sice chleba s máslem a ředkvičky, ale koupil je manžel v obchoďáku a myslím, že ani nejsou bio. Jo a chroustám si je sama, protože děti ředkvičky nejedí vůbec 😁

Ale víte co? Jsme všichni šťastní a usmíváme se na sebe.
Vůbec nevadí, že skleník je stále jen nakreslený na papíře, ředkvičky jsme ještě nezaseli a já jsem tak nějak příjemně unavená, protože jsme skoro celý páteční den strávili u Máchova jezera na pláži.
Ale jsem nabitá sluníčkem a krásnými zážitky. A je mi moc dobře. 

Manžel je šťastný, protože se usmívám. A děti? Ty prudí pořad stejně, ale s novou energií zvládám všechno s lehkostí. Jen tak mě nerozhodí každodenní starosti a strasti mateřství.
A když si po obědě s manželem sedneme ke kávě a chceme mít tu svoji chvilku, nerozhodí mě, když se jedno dítě poblinká a druhé do té idylky zařve ze záchodu: "Mámííí, cejtíš, jak to smrdí? Pojď mi, prosím, utřít zadek?"

S klidem a ironickým smíchem si s manželem rozdělíme děti a jdeme je obhospodařit.
Jak bych tuto situaci řešila jako unavená a přetažená máma? Jak by reagoval manžel, kdybych hned vylítla a nařizovala, aby mi pomohl?

Podle mě děti nepotřebují dokonalost. Děti potřebují lásku, obětí a hlavně usměvavou mámu. A tou jsme, když jsme odpočaté a nabité.

Tak, jakými měřítky chceme měřit, co je dokonalá máma? S kým nebo čím se pořád porovnáváme?
Smiřte se s tím, že každá jsme dokonalá svým způsobem a neporovnávejte se. A hlavně dělejte, co vás baví a často se dobíjejte.


Kudrnatá máma
Napište mi, co vás dobíjí? Co byste dělaly, kdyby vše bylo možné?