Je váš vztah s příchodem dětí jiný?

10.06.2022

Holky, maminky, jak to vlastně máte se svými muži?

Klasik by možná řekl, že muž v rodině je jako oheň: dobrý sluha, ale zlý pán. Já si myslím, že ani jedno není dobré. Je špatné, když se svých chlapů bojíme: "Ještě, že tatínek není doma a nevidí to."

A snad ještě horší je, když si z nich děláme poslušné sluhy.

Každý z rodičů má v rodině svoji důležitou úlohu. Táta je vůdce smečky a maminka je to hřejivé a objímající teplo. Toto rodinné nastavení je zvláště důležité pro naše děti. Ty to od nás kopírují a všechno si berou jako normu do svého budoucího života.

Chcete, aby na sebe vaše dcera nechala křičet? Chcete, aby byl váš syn uťápnutý podpantoflák? To asi nikdo nechce. I proto je důležité, jak se k sobě s partnerem navzájem chováte.

Potíž ve vztahu začíná právě s příchodem dětí a jejich výchovou. Naši muži mají často pocit, že děti zbytečně rozmazlujeme a podrýváme tím jejich autoritu. Nechápou, že to je ta správná role mámy.

Co s tím? 😔

Nebojujte s nimi jejich zbraněmi. Stejně nevyhrajete.

Žena má velký dar. A to je umění lásky. Často na to ale zapomínáme. Často se snažíme domoci se svého vysvětlováním, křikem a výčitkami. To je ale pro muže jako červený hadr na býka.

Místo toho je důležitější uvědomit si, co můžete změnit vy? Muže nezměníte nebo tedy určitě ne vašim křikem.

Co tedy? 🤔

Můžete změnit sebe. Můžete změnit svůj přístup. Můžete změnit svoje nastavení.

Vím, není to nic lehkého, ale je to jediná možnost, pokud...

Najděte svůj vnitřní klid. Najděte v sobě vyrovnanou a milující ženu. Začněte zářit. Tím, že si začnete být jistá sama sebou se změní vaše působení na okolí. A to okolí, tedy váš muž, na to začne reagovat. I on změní svůj postoj a začne se k vám chovat jinak.

A jak to mám udělat? 🙏

Vzpomeňte si, kdy jste naposled byla sama sebou. Vzpomeňte si, jak vám bylo. Jak jste se cítila? Jak jste řešila svoje problémy? Jaký byl váš vztah s partnerem? Zkuste se tam vrátit.

Muži jsou úplně jiní než my. A dokud jste jen pár, jste vyrovná a spokojená sama se sebou, patřičně ke svému muži vzhlížíte a máte na sebe navzájem čas, je obvykle vše v pořádku.

Problémy nastanou, když se narodí dítě. Vy se změníme a váš muž na to není připravený. Jak dítě roste, obvykle se nic nelepší. Naopak se krize prohlubuje. Únava, nedostatek spánku, nedostatek sexu, absence doteků, pláč miminka, nepochopení z obou stran, žádný společný čas, stres a osamělost. To všechno váš vztah pomalu zabijí.

My ženy se navíc často zasekneme v roli maminky a na chlapa přestaneme mít čas a energii. V přírodě je to tak v pořádku. Samec funguje jako lovec - ploditel. Samička po porodu zase přebírá roli mámy ochranitelky. Buď žijí ve smečkách, nebo se jejich cesty rozdělují. Vím, existuje i pár výjimek. Ale naši muži opravdu nejsou labutě 😆

Lidi se z nějakého důvodu potřebují i po porodu 😁, chtějí žít spolu jako rodina. A ta rodina je často jen dva dospělí a děti. To je náročné ve všech směrech. Žádné hlídání, žádný odpočinek, žádný sex.

Já a můj muž jsme si to prožili úplně předpisově. To naše vytoužené štěstí, to naše miminko nás málem rozdělilo.

Ze začátku jsem myslela, že nejtěžší bude dítě počít a porodit ho. Ha, velká chyba! Zde naopak všechno začalo a bylo to čím dál tím horší.

Je těžké být máma. Je těžší vnímat u toho ještě svého muže. A zdá se nemožné být k tomu ještě vyrovnaná, mít své naplnění a šířit kolem sebe lásku.

My jsme teď s manželem oslavili deset let našeho vztahu. Byla to dlouhá a krásná cesta. Ale přiznávám se, že byla často i velmi náročná. Často jsem nad námi lámala hůl.

Dnes už sice nejsme zamilovaní jako nadržení školáčci, ale milujeme se a jsme si navzájem oporou. Jsme tým a krásně se doplňujeme. Neříkám, že se občas nepohádáme, ale umíme spolu mluvit. Umíme si říct naše potřeby a respektujeme se.

Ale kdybych tenkrát nezměnila svoje nastavení, nenašla v sobě tu ženskost, křehkost a jistotu, možná, že bychom dnes žádné výročí ani neslavili...

Krásný den!

Kudrnatá máma

PS: Pokud chcete pomoci s vaším vztahem či potřebujete někoho, kdo vás vyslechne, nebojte se a napište mi nebo využijte moji nabídku na konzultaci 30ti nezávazných minut.