Když to nejde… Přestaň!

02.06.2022

Jsou dny, jako včera, kdy jsem unavená a nic mi nejde. Vím, že bych měla napsat článek, ale nevím, jak do toho. Nic mě nenapadá a všechno, co napíšu, mi připadá pitomé. Zároveň vím, že teď je jediný čas, kdy mám možnost něco napsat. A tak se přemáhám. Ale je to marné.

Co dělám v takových chvílích?

Přestávám se snažit. Přestávám situaci hrotit a jdu od toho. Uklidním se a jdu dělat něco jiného, na co mám chuť. Například upeču buchtu nebo jdu s dětmi na procházku.

Večer, když uspávám děti, mě najednou samo začne napadat, o čem chci psát. A najednou to jde nějak samo.

Proto je opravdu důležité soustředit se na věci, které nás zrovna baví. Jde to pak samo, rychle a bez námahy.

Pokud se nutně za každou cenu snažíme dělat, co nás nebaví, nakonec to třeba dokážeme, ale trvá nám to déle a výsledek nikdy neodpovídá snaze.

Ještě horší je, když nutíme ty kolem nás  - například naše děti. A nejhůř to snášejí naši muži 😁

Už dlouho "přemlouvám" toho svého, ať mi udělá pro kluky dřevěné broučky. Marná snaha 😉

Pak ho najednou něco popadne a sám začne tvořit. S jeho touhou nám do rodiny přibyde i nějaká další strašně důležitá pilka, ale na to už jsem si zvykla 😁 Obvykle se zavře do dílny a nikdo ho nesmí rušit. Občas vyleze, něco přinese a já mu to ošklivě zkritizuji. On se obvykle naštve, zase zaleze, ale dál kutí 😂 Nakonec se ale vytasí s něčím super dokonalým.

Takže nenuťte sebe, své děti ani své partnery. Když přestanete tlačit, přijde chuť a všechno najednou jde samo.

A nebo je jen potřeba počkat si na ten správný čas 😉 Já vím, někdy to trvá fakt dlooouho, ale pak to stojí za to 😁 Já na svoji vysněnou kuchyň čekala pět let. Když ji ale můj milovaný manžel dokončil, došlo mi, že se to vyplatilo 👍

Krásný den!

Kudrnatá máma

PS: Tuto sobotu bude Kudrnatá máma s Popikem v Bělé pod Bezdězem na dětském dni @Belamarket. Přijďte nás pozdravit. Budeme moc rádi.

Jinak Popiko tam představí svoji novinku - skvělou sadu vyřezávaných broučků ke tvoření pro děti i dospělé 👍