Mami, chci něco papat

24.03.2022

Vážných témat bylo poslední dobou už nějak moc, tak zase trochu něco na odlehčení.

S manželem máme ještě jeden společný projekt s názvem POPIKO. Jsou to takové dřevěné skládačky s cílem zabavit a něco naučit děti a možná i rodiče. Když tak mrkněte na FB, budu ráda: @POPIKOcz

Teď připravujeme novou stavebnici hmyzího domečku. Takže se u nás doma všechno točí kolem hmyzu. Já po nocích sestavuji pexeso, manžel kreslí, píše a přes den se synem tvoří.

No a tak není divu, že když jsem se dnes ráno syna zeptala, co chce k snídani, odpověděl mi: "Mami, máme ještě ty červíky?" 😁

Začalo to loni na podzim, když jsme šli po smíchovské náplavce kolem stánku, kde bylo napsáno: ochutnávka zdarma. Divili jsme se, že u stánku nikdo není a všichni se mu vyhýbají obloukem. Po bližším prozkoumání jsme pochopili proč. Byla to ochutnávka hmyzu. Manžela tenkrát vyhecovala kamarádka, a tak šel. A nejenže ochutnal, dokonce si koupil i dva pytlíčky křupavých červíku s sebou.

No a znáte děti. Jsou tak čistí, bez předsudků a pro každou srandu. Starší syn se tím hned začal ládovat a neustále opakoval: "Tati, tati, prosím, já chci ještě červíka."

Dnes už se tím cpal i ten mladší. Manžel je samozřejmě nezapomněl nafotit a poslat babičkám. Ty byly patřičně zhnusené a odpovídaly něco ve smyslu: "Chudáci, fuj! Přeci nemůžete ty děti krmit červama..."

Popravdě, rádi bychom, ale je to dost dráha sranda. 😁

A to mě přivádí k tomu, proč tenhle článek vůbec píšu. Také vám vaše děti od určitého věku skoro nic nejedí?

U nás to byl dlouho jen suchý knedlík, suché těstoviny, suchá rýže, chleba pouze s máslem a bramborová kaše.

Jako miminko snědl cokoli a s ničím nebyl problém. Postupně, ani nevím, kdy se to stalo, se to zkazilo. Dnes už naštěstí jí i polévky, ovoce, zeleninu a jogurty. Ale třeba maso nechce dodnes.

A nejlepší v tomhle jsou naše maminky: "Vy jste mi jedli všechno. Vy jste si takhle nevymýšleli. Tohle bych vám netrpěla."

Dodnes si pamatuji, jak sedím nad studenou polévkou s mastnými oky, do které tečou moje slzy. Musím tam sedět tak dlouho, dokud ji nesmím. A co myslíte? Akorát z toho mám averzi k polévkám.

A tak mě ti dnešní červíci přivedli na myšlenku, jak do dětí nenásilně nacpat protein a jiné živiny. Chutná to prý jako chipsy. A mají hroznou srandu z toho, jak maminka ječí, když ji s nimi honí 🤣

Dobrou chuť!


Jak jedí vaše děti? Také máte problém do nich dostat vyváženou stravu?

@kudrnatamamacz