Očekávání a překonávání stále nových překážek

11.04.2022

Už přes měsíc všichni u nás v rodině makáme na tom, abychom mohli vyrazit prodávat na jarmark.

Než jsme měli děti, tak mě to moc bavilo. Bylo to takové zpestření mého života.

Nedávno jsem se rozhodla, že už je čas vyrazit s naší novou "firmičkou" @popikocz do světa a obnovit tradici. Sice jsem měla strach a pochybnosti, jak to s dvěma dětmi zvládneme, ale rozhodla jsem se, že to aspoň zkusíme.

A tak se celá naše rodina pustila do příprav...

Manžel udělal krásný dřevěný stánek s logem, starší syn pomáhal sbírat šišky a klacíky do hmyzích domečků a mladší syn zkoušel nezlobit a dát mamince prostor, aby mohla napsat příběhy zvídavého chlapečka Popika, který objevuje přírodu.

Po počátečním shonu to nakonec vypadalo, že vše krásně zvládneme a že budeme na sobotní jarmark připraveni.

Všechno jsem naplánovala a vymyslela do nejmenších detailů. Dokonce se mi podařilo domluvit místo pro stánek u dětského hřiště.

A co myslíte, že se ne/stalo?

Starší syn ve čtvrtek před akcí onemocněl. A předpověď počasí byla nevalná.

Všechna snaha v háji!

Všechna snaha v háji?

Prvně jsem byla zklamaná a pak naštvaná. Mrzelo mě, že se nesplnilo moje očekávání. Po dlouhé době jsem se na něco hodně těšila a ono se to nepovedlo.

Pak jsem se uklidnila a řekla si, že to nějak dopadne. Že se nám hmyzí domečky ani ptačí budky nezkazí, že bude nějaký další jarmark a že máme aspoň všechno připravené.

To bych ale nebyla já, abych se předčasně vzdávala. A tak jsem manžela ještě v pátek před akcí vyhecovala, ať všechno nachystá, jako bychom měli vyrazit. Starší syn už vypadal lépe, ale předpověď moc nevypadala.

Večer jsme šli spát s tím, že se ráno rozhodneme.

A ejhle, probudilo nás sluníčko. Trochu hekticky a narychlo jsme vyrazili, ale díky důkladně přípravě jsme měli všechno po kupě.

Jarmark byl nakonec fajn. Sice občas pršelo, občas sněžilo a občas padaly kroupy, ale vyzkoušeli jsme si to. Byli jsme tam.

Prodej také nebyl valný, ale naše skládačky nejsou úplně běžný komerční produkt. To mi bylo jasné dopředu. Ale poznala jsem pár milých lidí, takových těch srdcových zákazníků za odměnu a ti mě zase nabili.

Za mě to všechno mělo smysl. Všechny ty přípravy a snaha. Já si pokecala s lidmi. Manžel si užil hezký den se synem. A kdyby zase jen jedno další dítko vědělo, proč je důležitá včelka samotářka, tak za mě úkol splněn.

V mateřství je těžké plnit si své sny. Je těžké, když se vám nedaří naplnit svá očekávání. Je těžké se nad to povznést a jít dál. Je těžké plánovat a vše předvídat, když plno věci není ve vašich rukou. Je těžké být pořád flexibilní a neustále reagovat na nastalé skutečnosti.

Ale je krásné, když se občas něco povede.

Takže milé maminky, neočekávejte nebo alespoň nebuďte zklamané ze svých očekávání a hlavně to nevzdávejte 😊

Máte to také tak? Také se vždycky na něco těšíte, připravujete a pak se něco pokazí 😁

Vaše Kudrnatá máma