Prosím, ještě chvíli spinkej

14.02.2022

Znáte ten pocit vyčerpání a bezmoci, když vám dítě v noci nespí? Teda ono vlastně spí, ale každou chvíli se budí a pláče. A tak neustále dokola uspáváte, uspáváte, až nakonec vyčerpáním usnete.
Jste smutná z toho, že nevíte, co vašemu dítěti chybí. Jste nervózní z toho, že nevíte, kolik máte času do dalšího probuzení. Jste naštvaná, že nemůžete mít ani večer chvíli pro sebe. Jste unavená z toho věcného uspávaní.

A nejhorší je, že nejen vy jste v krachu, ale začíná krachovat i vaše doposud spokojené manželství. Proč? Důvod je jasný, protože není žádný sex. I krátká "rychlovka" obvykle není možná, protože pořád myslíte na to, jestli se nevzbudí dítě. Nedokážete se uvolnit a patřičně nažhavit. Zbývá nasadit strategii: hlavně rychle, než se vzbudí. A to zase nedává manžel, kterého tento přístup akorát popudí. Jediná možnost je nucený přerušovaný sex. A to doslova. Že to ještě neznáte? Gratuluji, to znamená, že vaše děti hezky spí :-)

Nucená přerušovaná soulož je ne/fungující systém, jak mít sex a zároveň u toho obhospodařovat děti. Je to dlouhý a vysilující závod o vyvrcholení plný nedobrovolných zastávek. Vždycky se chvíli milujete, ale pravidelně, když jste v nejlepším, se ozve chůvička. Žena pak musí urychleně odběhnout za plačícím dítětem. Partner na ni mezitím netrpělivě čeká. A tak se závěr prodlužuje a natahujete a ani jeden není schopný dojít k vyvrcholení. Takže jakýsi sex provozovat můžete, ale všechny varianty jsou s prominutím na hov.. Já obvykle volím variantu bez sexu. Tzn. jít spát zároveň s dětmi. No a manžel? Ten se chudáček musí postarat sám :-) (doufám, že se mu tenhle článek nedostane do rukou, protože to by pak asi dloouho nebyl vůbec žádný sex)

 Je to taková neuvěřitelná úleva, kterou nedokáže pochopit, kdo to nezažil 

Znáte ten pocit, když vám dítě začne po dlouhé době v noci spát? Teda, že se vám budí jen každou hodinu. Je to taková neuvěřitelná úleva, kterou nedokáže pochopit, kdo to nezažil. Máte někdy i víc než hodinu v kuse čas něco dělat. Tak co nejdřív a co potom? Stihnu si konečně umýt vlasy, připravit oběd na další den, poklidit kuchyň, kouknout se na film a nakonec i ten sex s manželem. Hurá!

Jak dlouho tahle spací fáze vydrží, nikdy nevím. Ale je potřeba ji patřičně využít, než zase začne další náročné nespací období. A že přijde, to je jasné. Patří to k vývojovým fázím minimálně mých dětí. Ale třeba máte štěstí a vaše děti jsou jiné.

Znáte tato období? Jak to prožíváte vy? Napište mi.

Jsem tady pro vás.

@kudrnatamamacz

zuzana@kudrnatamama.cz

Pokud se vám článek líbí, budu moc ráda za sdílení. 


PS: Kdybyste to náhodou nepoznaly, na fotce jsem já s umytou hlavou. Moje malé vítězství :-)